❤️❤️❤️❤️👍👍👍
-
Kaunis mekko sifongista Goddiva-tuotemerkiltä.
- Jäykkä, kudottu laatu
- V-kaula-aukkoinen kaula-aukko
- Vuorattu
- Halkio edessä
- Kuminauha hihansuissa
- Kätketty vetoketju sivussa
- Irrotettava hihna vyötäröllä
- Pituus olalta takana: 153 cm koossa XS(UK8)
- Jäykkä, kudottu laatu
- V-kaula-aukkoinen kaula-aukko
- Vuorattu
- Halkio edessä
- Kuminauha hihansuissa
- Kätketty vetoketju sivussa
- Irrotettava hihna vyötäröllä
- Pituus olalta takana: 153 cm koossa XS(UK8)
Asiakasarvostelut
- Istuvuus
- Pituus
- Väri
- Pöly
Asiakkaat mainitsevat usein, että mekko näyttää kauniilta, siinä on miellyttävä väri ja se istuu hyvin, kun koko on oikea. Istuvuus ja pituus kuitenkin vaihtelevat: joidenkin mielestä se on liian pitkä tai suuri, kun taas toiset arvostavat hintaa ja ulkonäköä. Jotkut asiakkaat mainitsevat ohuen kankaan tai hankalan vetoketjun. Kaiken kaikkiaan palaute on ristiriitaista.
👍👍👍👍❤️❤️❤️
Kangas on miellyttävä ja ei rypisty helposti. Kaunis malli mutta vyötärölinja on erittäin kapealle uumalle tarkoitettu.
Aivan upea mekko! Olen 180 cm pitkä ja se ulottuu lattiaan koossa XS. Yleensä käytän kokoa S, mutta XS istui täydellisesti ja hihat olivat myös riittävän pitkät pitkille käsivarsilleni!
Helt fantastiskt klänning! Jag är 180 cm lång och den når ner till golvet i storlek XS. Brukar vanligtvis ha storlek S men XS passade perfekt och var även nog lång i ärmarna för mina långa armar!
Hieno väri. mutta se palautettiin, koska se oli liian pitkä ja siinä oli liikaa kangasta minulle, joka olen 160 cm pitkä.
Kjempefin farge. Men ble en retur da den ble for lang og for mye stoff for meg som er 160 cm.
Aivan kuten kuvassa, halkio on mekon keskellä, mutta todella pitkä.
Ligesom billedet dog er slidsen midt på kjolen men rigtig lang
Koko on iso, olen kokoa S/M, mutta olisin voinut käyttää kokoa XS, vyötäröllä hyvä kuminauha
Stor i storleken, jag är en S/M men kunde ha XS, bra resår i midjan
Kaunis mekko, mutta hihat ovat hieman leveät.
Fin klänning men lite väl vida ärmar.
Todella kaunis mekko ja hyvä hinta, joten olen tyytyväinen
Mycket fin klänning och bra pris så nöjd o
Se sopii hyvin, mutta ei näytä täsmälleen samalta kuin kuvassa. Lähetettiin väärän värinen. Kangas on ohutta.
Den sidder fint men ligner ikke helt billedet. Fik sendt den forkerte farve. Stoffet er tyndt
Se istui täydellisesti. Se olisi täydellinen morsiusneitojen mekko! Meistä halkio kuitenkin oli sivulla eikä keskellä.
Satt jättefint på. Blir en perfekt brudtärneklänning! Dock trodde vi att slitsen var på sidan och inte mitt på.
Istuu hyvin, ainoa miinus on, että vetoketjua on vähän vaikea vetää kiinni
Sitter bra, enda är att dragkedjan är lite svår att dra upp
Tykkäsin siitä. Se on kaunis. Koko on juuri sopiva. Epäilin kokoa M ja L, ja valitsin koon L. Olen tyytyväinen. Mutta joudun palauttamaan sen, koska se ulottui aivan maahan asti ja oli vähän sitä pidempi. Olen 163 cm pitkä. Jos olisin ollut 5 cm pidempi, se olisi ollut paljon kauniimpi.
Jeg likte den. Den er vakker. Størrelsen stemmer. Jeg vipper mellom M og L, å valgte L. Jeg er glad for det. Men jeg må sende den i retur da den gikk helt ned i bakken og litt mer som så. Jeg er 163 cm høy. Hadde jeg vært 5 cm høyere hadde det vært mye penere.
Hieno mekko!
Jättefin klänning!
Täydellinen koko, väri vastasi kuvaa ja mekko oli ihana. Hyvä pituus (olen 168 cm) oli täydellinen pienen koron kanssa!
Perfekt i storlek, färg stämde bra med bilden och klänningen va ljuvlig. Bra längd ( jag är 168cm ) blev perfekt med liten klack!
Suurikokoinen, mutta erittäin ohut ja tuntuu halvalta.
Stor i storleken men väldigt tantig och känns billig.
Kiristä nauha rinnan alta. Piti ottaa kokoa isompi ja odotan viestiä, jos saat sen sisään. Muuten KAUNIS mekko.
Stram i båndet under brystet. Måtte opp en str og venter på mld om dere får den inn. Ellers en NYDELIG kjole.
Liian pitkä alle 163 cm pitkälle.
För lång för någon som är under 163cm
Koko on hyvin pieni, käytän yleensä kokoa XL, mutta tämä oli aivan liian pieni ja mekossa oli myös aika iso tahra. Lähetin sen takaisin ja haluan rahani takaisin.
veldig små i størrelsene, bruker vanligvis XL men denne var altfor liten, det var også en ganske stor flekk på kjolen. har sendt den i retur og vil ha pengene tilbake
Materiaali oli laadukasta, mutta istuvuus oli aivan uskomaton. Yleensä pystyn käyttämään kokoa S mekkoissa ilman ongelmia, mutta en saanut vetoketjua ylös vyötäröltä, sillä se oli aivan liian leveä rinnan päällä ja laahasi maassa noin 10 cm.
Materialet var av fin kvalitet men passformen var galen. Brukar kunna ha S i klänningar utan problem men fick inte upp dragkedjan i midjan, samtidigt som den var alldeles för stor över bysten och runt 10cm släpade i marken.